EN İYİ FANTASTİK FİLMLER – 1

Kendine ait dünyasıyla izleyicilerin hayal güçlerini sonuna kadar zorlayıp onları büyüleyici ve kusursuz masallar içinde muhteşem bir şölen sunan fantastik filmler çoğumuz için en sevdiğimiz film türüdür.

Bu yazımızda yarattığı harikalarla izleyicileri kendisine hayran bırakan en iyi fantastik filmlerin 15 tanesini sizler için tek bir liste içinde birleştirdik.

Koltuğunuzda oturmuş çerezlerinizi yerken, kendinizi bir anda bambaşka evrenlerin içinde bulacağınız bu liste IMDb’ye göre sıralanmıştır.

15- Bay Hiçkimse (2009)

Mr.nobody film görseli

Oyuncular: Jared Leto, Sarah Polley, diğer oyunuclar için tıklayın.

Tür: Fantastik, Romantik, Dram IMDb: 7,8

Konusu: Dünyada kalmış son ölümlü olan 117 yaşındaki Bay Hiçkimse çocukluğundan bir anıyı hatırlamaktadır. Tren istasyonundayken annesi ile beraber mi gitmeli yoksa babasıyla mı kalmalı? Sonsuz olasılık bu karardan doğar ve seçim yapmadığın sürece her şey mümkündür.

Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

14 – Hobbit: Beklenmedik Yolculuk (2014)

Hobbit beklenmedik yolculuk fantastik filmler

Oyuncular: Martin Freeman, Ian McKellen, diğer oyuncuları öğrenmek için tıklayın.

Tür: Fantastik, Macera IMDb: 7,8

Konusu: Bilbo, The Shire’da mutlu ve sakin bir hayat sürerken bir gün büyücü Gandalf’ın ortaya çıkmasıyla bütün düzeni bozulur ve 13 cüceden oluşan maceracı bir grupla beraber Kayıp Cüce krallığını Ejder Smaug’dan geri almak için mücadeleye başlar.

Filmin fragmanı için tıklayın.

13- Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi (2008)

benjamin button'ın tuhaf hikayesi görsel

Oyuncular: Brad Pitt, Cate Blanchett, diğer oyunculara buradan ulaşabilirsiniz.

Tür: Fantastik, Romantik, Dram IMDb: 7,8

Konusu: 1.Dünya Savaşı bittiği gün doğan Benjamin Button hayatını tersten yaşamaya başlar ve 80 yaşında bir ihtiyar gibi başladığı hayatını, genç bir şekilde sonlandıracaktır.

Filmin fragmanı için tıklayın.

12- Zamanda Aşk (2013)

zamanda aşk  fantastik filmler

Oyuncular: Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, diğer oyuncuları görmek için tıklayın.

Tür: Fantastik, komedi, Dram IMDb: 7,8

Konusu: 21 yaşındaki Tim, ailesindeki tüm erkeklerin sahip olduğu sıradışı bir yeteneği olduğunu öğrenir. Bu yeteneğini kullanarak yaptığı utanç verici şeyleri değiştirmek ister. Londra’ya taşınınca Mary adlı güzel bir kıza aşık olur ve yeteneği ilişkisinde kullanmaya karar verir.

Filmin fragmanı için tıklayın.

11- Avatar (2009)

avatar görseli
fantastik filmler

Oyuncular: Sam Worthington, Zoe Saldana, diğer oyuncuları görmek için tıklayın.

Tür: Fantastik, Macera, Aksiyon IMDb: 7,8

Konusu: Jake Sully savaştan sağ çıkmış ve yarı felçli olan bir gazidir. Askeri bir şirketin Pandora isimli uzak bir gezegene yolculuk için bir program düzenlediğini öğren Sully, şirketin Avatar isimli bu programına katılır Sully ve Botanist Dr. Grace Augustine Pandora gezegenine gönderilirler. Bu gezegende Na’vi isimli giderek tükenmek olan halk ve prensiyle tanışan Sully bir farkındalık yaşar ve bu gezegeni kendi türünden korumaya karar verir.

Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

10 – Pi’nin Yaşamı (2012)

pi'nin yaşamı fantastik filmler

Oyuncular: Suraj Sharma, Irrfan Khan, diğer oyuncular için tıklayın.

Tür: Fantastik, Macera, Dram IMDb: 7,9

Konusu: Pi ve hayvanat bahçesi işleten ailesiyle beraber Kanada’ya doğru bir yük gemisinin içinde yolculuğa çıkarlar. Pasifik Okyanusu üzerinde batan gemiden geriye sadece bir orangutan, bir zebra, bir sırtlan, bir Bengal Kaplanı ve Pi kalır. Bir sandalın içinde bu hayvanların en tehlikelisi olan Bengal Kaplanı ile başbaşa kalan Pi sonunda bir adaya varacaktır.

Filmin fragmanı için tıklayın.

9- Thor: Ragnarok (2017)

thor ragnarok

Oyuncular: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, diğer oyuncular için tıklayın.

Tür: Aksiyon, Macera, Komedi IMDb: 7,9

Konusu: Asgard bir yıkımın eşiğindedir, Thor ise vatanından çok uzakta hapis olmuştur ve çekici tuzla buz olmuştur. Thor’un kardeşi olan Hela, Asgard’daki çöküşün sorumlusudur. Thor yurdundaki bu felaketi önlemek için önce içinde bulunduğu hapisten kaçacak ve eski dostlarıyla tekrar ittifak kuracaktır.

Filmin fragmanı için tıklayın.

8- Bugün Aslında Dündü (1993)

bugün aslında dündü görsel
fantastik filmler

Oyuncular: Bill Murray, Andie MacDowell, diğer oyuncular için tıklayın.

Tür: Fantastik, Romantik, Komedi IMDb: 8,0

Konusu: Ekranların karşısındayken samimi ve içten tavırlarıyla herkes tarafından sevilen hava durumu spikeri, kamera ışıkları sonduğu anda egoist ve bencil bir insan olarak hayatına devam etmektedir. Bir gün Groundhog Day etkinliği için Pensilvanya’ya gönderilir. Hiç sevmediği kırsal hayata giden spiker Phil Connor hemen işin yapıp şehre grei dönmeyi istemektedir. Ama bir kar fırtınası yolları kapatır ve Phil bu kırsalda mahsur kalır. Kar fırtınasının dinmesini için ertesi sabah uyanan Connor hayatının şokuyla karşılaşır. Aynı günü tekrar yaşamaktadır. Phil Connor içinde bulunduğu zaman döngüsünden çıkış yolları aramaktadır.

Filmin fragmanı için tıklayın.

7- Büyük Balık (2003)

büyük balık fantastik filmler

Oyuncular: Ewan McGregor, Albert Finney, diğer oyuncuları görmek için tıklayın.

Tür: Fantastik, Macera, Dram IMDb: 8,0

Konusu: Babası kanser olduğunu öğrenen William Bloom ailesinin evine geri döner. Babasının nasıl biri olduğunu daha iyi anlamak için babasının yaşadıklarına dair hatıralar bulmaya çalışır.

Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

6- Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti (2003)

karayip korsanları siyah inci'nin laneti

Oyuncular: Johnny Depp, Orlando Bloom, diğer oyuncular için tıklayın.

Tür: Fantastik, Macera, Aksiyon IMDb: 8,0

Konusu: Valinin kızı Elizabeth Swan, bir korsan olan Kaptan Barbossa tarafından kaçırılır. Bir diğer korsan Kaptan Jack Sparrow ise hem kızı kurtarmak hemde gemisi Siyah İnci’yi kurtarmak için Elizabeth’in çocukluk arkadaşı Will Turner ile güçlerini birleştirir ve Kaptan Barbossa’ya meydan okur.

Filmin fragmanı için tıklayın.

5- PK (2014)

pk görsel

Oyuncular: Aamir Khan, Anushka Sharma, diğer oyuncular için tıklayın.

Tür: Fantastik, Dram, Komedi IMDb: 8,2

Konusu: Başkabir gezegenden gelen tuhaf bakışlı ve sevimli bir uzaylı olan P.K bu gezegene alışma sürecinde daha önce sorulmayan tuhaf sorular sorar. Bu soruları o kadar masumca sorar ki, kimse ona kızamaz bile. İçerdiği felsefi sorgulama ve komedi unsuruyla mutlaka izlenmesi gerekn bir film.

Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

4- Şahane Hayat (1946)

şahane hayat görseli

Oyuncular: James Stewart, Donna Reed, diğer oyuncular için tıklayın.

Tür: Fantastik, Aile, Dram IMDb: 8,6

Konusu: Fantastik filmler içiçn bir başyapıt olan bu film iflas eden bir adamı konu alıyor. İflas ettiği için intihar etmek üzere olan george Bailet’in önünde birden bir melek belirir ve George’a eğer arkadaşları onunla tanışmasaydı nasıl bir hayat süreceklerini gösteren bir oyun oynar. George ne kadar çok insana yardım ettiğini anlar ve hatasının farkına varır.

Filmin fragmanı için tıklayın.

3- Yeşil Yol (1999)

yeşil yol görsel
fantastik filmler

Oyuncular: Tom Hanks, Michael Duncan, diğer oyuncuları görmek için tıklayın.

Tür: Fantastik, Suç, Dram IMDb: 8,6

Konusu: Paul Edgecomb, idama mahkum edilenler suçluları elektrikli sandalye odasına götüren bir hapishane görevlisidir. Bir gün iki kızı öldürmek suçundan yargılanan ve iri kıyım bir adam olan Coffey ile tanışır. Coffey bazı doğa üstü güçlere sahiptir ve günden güne bu güçler ortaya çıkmaktadır.

Filmin fragmanı için tıklayın.

2- Yıldız Savaşları: İmparator (1980)

yıldız savaşları imparator

Oyuncular: Mark Hamill, Harrison Ford, diğerleri için tıklayın.

Tür: Macera, Aksiyon IMDb: 8,7

Konusu: Darth Vader’in yardımıyla asileri yenmek isteyen İmparator, casus robotlarla asilerin merkez üssünü öğrenir ve birliklerini oraya göndererek asileri yok etmeye çalışır. Durumu haber alan asiler ne yapacaklar?

Filmin fragmanı için buraya tıklayın.

1- Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003)

Yüzüklerin-Efendisi-Kralın-Dönüşü
fantastik filmler

Oyuncular: Elijah Wood, Viggo Mortensen, diğer oyuncular için tıklayın.

Tür: Fantastik, Macera, Dram IMDb: 8,9

Konusu: Fantastik filmler deyince hemen herkesin aklına gelen ilk filmlerden olan Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü ufak bir hobbitin maceralarını konu alıyor. Sauron büyük bir ordu toplamaktadır. Frodo ve yakın arkadaşı Sam ellerindeki yüzüğü yok etmek için Mordora doğru yola çıkmışlardır ve adım adım yaklaşmaktadırlar. Diğer taraftan insanlar, elfler, cüceler birbirleriyle düşman olmalarına karşın tek umutları olan bu küçük Hobbit’e yardım etmek için birleşmişlerdir.

Filmin fragmanı için tıklayın.

Fantastik filmler listemizin ilk kısmı bu kadardı. İsterseniz sizler için hazırladığımız bir diğer liste olan En iyi bilim kurgu filmleri listemize buradan ulaşabilirsiniz.

Başka bir en iyi fantastik filmler listemizde görüşmek üzere.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz