Kirpik Uzatmak İçin Doğal ve Kolay Yöntemler

kirpik uzatmak

Etkileyici bakışlar için en önemli noktalardan biri de uzun ve dolgun kirpikler. Evdeki malzemelerle kirpik uzatmak ve çarpıcı bakışlara ulaşmak için okumaya devam edin..

kirpik uzatmak 2

Uzun ve dolgun kirpiklere sahip olmak her kadının istediği bir şeydir. Takma kirpiklerle dolgun kirpikler ve çarpıcı bakışlara sahip olsak da bu yöntemin kirpiklerimiz için sağlıklı olmadığı bilinen bir gerçek. Şimdilerde kadınlar kirpik uzatmak için takma kirpikleri kullanmak yerine kirpik lifting dediğimiz uygulamaları tercih ediyorlar.

Bunun için de zamanımızın ve paramızın bir kısmını güzellik merkezlerine harcamakta hiç tereddüt etmeyiz. Fakat bu işlemleri yaptırmak herkesin bütçesine uymayabilir. Uzun ve dolgun kirpikler için siz de uygun yöntemler arıyorsanız evde yapabileceğiniz uygulamalara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

1 – Kirpik Uzatmak İçin Hint Yağı

kirpik uzatmak için hint yağıHint yağının tüyleri çoğaltmak için kullanımı yaygındır. Pamuklu çubuğu hint yağına batırıp dikkatlice kirpiklerinize uygulayın. Bir iki saat bekledikten sonra yıkayın. Her gün uygulayın. Kısa bir süre sonra farkı göreceksiniz.

2 – Hindistancevizi Yağı

kirpikler için hindistancevizi yağı Son zamanlarda bakımdan beslenmeye kadar birçok alanda kullanılan hindistancevizi yağı kirpik uzatmak için de etkili yöntemlerden birisi. Zayıf saçlardaki protein kaybını önleyip onardığı gibi aynı etkiyi kirpiklerimizde de gösteriyor.

Yapmanız gereken temiz kirpiklerinize preslenmiş yağı pamuklu çubuk yardımıyla uygulamak. Geceden sürüp sabaha kadar bekletebilirsiniz. Gözlerinizi ovmaktan kaçının.

3 – H Vitamini (Biotin)

kirpik uzatmak için biotin Biotin kirpikleri besleyerek dökülmelerini engeller ve güçlenmesine yardımcı olur. Birçok kozmetik ürününde ve bazı yiyeceklerde de bulunur. Kepekli gıdalar, muz, ceviz, badem, sardalye gibi gıdaları tüketerek ya da vitamin olarak da alabilirsiniz.

4 – Yeşil Çay

yeşilçay Yeşil çayın vücudumuzun için faydaları saymakla bitmez. Antioksidanlarla doludur ve kirpik uzatmak için oldukça etkilidir.

Bir bardak yeşil çay demleyip pamuk yardımıyla gözlerinize uygulayın. Geceden uygulayıp sabaha kadar bekletebilirsiniz. Kalan çayı saklayıp 3 gün boyunca kullanabilirsiniz. Bunun sonrasında atmanız gerekir.

4 – E Vitamini Kirpik Uzatmak İçin Diğer Bir Yöntem

e vitamini E vitamini kirpik köklerinde kan dolaşımını arttırır ve kirpikleri besleyerek canlandırır. Eczaneden aldığınız e vitamini kapsülünü kırın ve kirpiklerinize uygulayın. İster gece yatmadan önce isterseniz makyaj uygulamadan önce de yapabilirsiniz. Kirpikleriniz vitamini anında emer. Rimel sürmeden önce uygularsanız hem kirpiklerinizi besler hem de yapışmasını önlersiniz.

5 – Vazelin

vazelin Vazelin kirpiklerinizin nemlenmesini sağlar. Maskara sürmeden öce uyguladığınız da e vitamini gibi kirpiklerinizin yapışmasını engellemenin yanında kirpiklerinize tane tane ve daha dolgun bir görünüm verir.

 Pamuklu çubuğa bir miktar vazelin sürün ve kirpiklerinize yedirin. Geceden sürüp sabaha kadar bekletebilirsiniz. Gözlerinizin içine gelmemesine dikkat edin.

6 – Zeytinyağı

zeytin yağı Bakımın olmazsa olmazlarında biri de zeytinyağıdır. Saç bakımından cilt bakımına kadar bütün bakımlarda ve sağlıklı diyetlerde çokça kullanılır. Kirpiklerinizi de besleyerek uzamasına yardımcı olur. Bir miktar pamuğu zeytinyağına batırıp kirpiklerinize uygulayın ve beş dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

7 – Bonus

  • Işıltılı bir cilt için, cildimizi dışarıdan beslemenin yanı sıra içeriden de beslememiz gerektiğinden bahsetmiştik. ( Cilt Güzelliği İçin Nasıl Beslenmeliyiz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz ). Bu durum uzun ve dolgun kirpikler için de geçerli elbette. Sağlıklı kirpikler için yeme alışkanlıklarımızı düzenlememiz süreci hızlandıracaktır. Vitaminden zengin demir, çinko, biotin ve protein içeren besinleri daha fazla tüketmeye özen gösterin.
  • Göz makyajınızı temizlerken kirpiklerinize hassas davranmalı, bastırarak ve çekerek silmemelisiniz.
  • Kirpik kıvırıcı kullanıyorsanız mümkün olduğunca az kullanmaya çalışın. Çünkü kirpik kıvırıcılar kirpiklerin zayıflayıp kırılmasına neden olur.
  • Kaliteli olmayan göz makyajı ürünlerini kullanmaktan kaçının.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz