Selülit Probleminden Nasıl Kurtulunur?

selülit probleminden kurtulma

Selülit cildin altında aşırı yağ birikmesi sonucu oluşan estetik bir problemdir. Yağ hücrelerinde depolanan fazla yağdan dolayı yağ hücreleri genişler. Bu sebeple bağ doku daha fazla su tutar ve kan akışı zayıflar. Sonuç olarak da  sırt, karın, bacaklar, kalça, ve kollarda portakal kabuğunu andıran bir görüntü oluşur. Her üç kadının ikisinde mevcut olan bir sorundur. Özellikle de yaz aylarında birçok kadının korkulu rüyasıdır.

Selülit hakkındaki en yaygın ve yanlış kanı ise sadece şişman insanlarda ortaya çıktığının düşünülmesidir. Oysaki selülit şişman kişiler kadar zayıf kişilerde de görülür. Hatta genç ya da yaşlı olmak da selülit oluşumunda bir kriter değildir.

Selülit oluşumundaki başlıca nedenler; yeme düzensizlikleri, hareketsizlik, yeterli miktarda sıvı almamak, kafeinli ve asitli içeceklerin aşırı tüketimi ve östrojen hormonunun(kadınlık hormonu) aşırı salınımı ve genetik yatkınlıktır. Ayrıca sigara tüketiminin de kan akışını yavaşlattığı için selülit oluşumuna neden olduğu bilinmektedir.

Peki bu kabusumuzdan nasıl kurtulacağız? Aslında selülitlerden kurtulmak çok kolay üstelik bunun için pahalı kremlere veya uygulamara da ihtiyacınız yok.

Selülitten kurtulmak için öncelikle yapmamız gereken fast food ve aşır şeker tüketimini beslenme alışkanlığımızdan tamamen çıkarmak. Selülit oluşumunu engelleyen ve selülitten kurtulmanıza yardımcı olacak besinleri tüketmeniz selülitten kurtulma sürecinizi kısaltacaktır.

Selülit nasıl geçer

Selülit Oluşumun Karşı Besinler

  • Bol lif içeren gıdalar
  • Protein oranı yüksek besinler
  • Keten Tohumu
  • Yeşil yapraklı sebzeler
  • Muz

Bunların yanında aşağıda bahsedilen kür düzenli uygulandığında selülitlerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Selülitten Kurtulmak İçin Doğal Kür

Malzemeler;

  • 1 adet E vitamini (ampul)
  • ½ çay bardağı Elma Sirkesi
  • 1 yemek kaşığı Zeytinyağı
  • Streç Film
  • Kabak Lifi

Uygulama;

E vitamini, elma sirkesi ve zeytinyağını karıştırıp selülitli bölgeye sürün. Daha sonra streç filmle sarıp 30 dk bekleyin. Sürenin sonunda streç filmi çıkarıp kabak lifini kan akışını hızlandırmak için aşağıdan yukarıya doğru uygulayın. Uygulama yaparken cildiniz kızarabilir bu o bölgede kan akışının arttığını gösterir. (Fakat cildinizi tahriş etmemeye dikkat edin). Sonrasında yıkayabilirsiniz.

Beslenme ve yürüyüşle desteklediğinizde selülitlerinizden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bol miktarda su içmeyi de unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz