Yaşlanma Karşıtı İpuçları İle Cildinizi Yenileyin

yaşlanma karşıtı 2

Yaşlanma her insan için er ya da geç kaçınılmaz bir durumdur. Ancak bu durumu erteleyebilir ve yıllara meydan okuyabilirsiniz. Kadınlar olarak biz, otuzumuza gelince anti – aging kremler ve uygulamalar için hem çok para hem de çok zaman harcıyoruz.  Daha önceki yazımızda kırışıkların ilk başladığı göz çevresi için evde uygulanabilecek doğal maskeden bahsetmiştik. Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bugün ise cildimizin tamamı için yaşlanma karşıtı ipuçlarının neler olduğunu okuyacaksınız. Bu basit ipuçlarını günlük rutininize ekleyerek daha genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

yaşlanma karşıtı

Yaşlanma Karşıtı Öneriler

1 – Şeker Tüketimini Kısıtlayın

Yüksek şekerli beslenme alışkanlıkları ciltte kolajen kaybına neden olur. Ayrıca ciltte akne ve sivilce oluşumunu arttırabilir. Şekerli içecekler içmek yerine yeşil çay içmeyi alışkanlık haline getirin. Yeşil çay iyi bir antioksidan olmakla birlikle cildinizi iyileştirir ve güzelleştirir. Cildin elastikiyetini artırır. Günlük tüketmekle birlikle peeling olarak da kullanabilirsiniz.

Bir tutam yeşil çay yaprağına zeytinyağı ekleyerek yüzünüze sürün ve birkaç dakika bekleyip yıkayın. Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

2 – Yüz Yogasını Deneyin

Vücudumuzun olduğu kadar yüzümüzün de egzersize ihtiyacı vardır. Gün içerisinde bilerek ya da farkında olmadan yaptığımız her mimik yüzümüzde çizgiler oluşmasına neden olur. Bu çizgiler zamanla kalıcı hale gelir. Yüz yogası yüz ve boyun kaslarının çalışmasını sağlayarak cildimizi sıkılaştırır. Yaşlanma karşıtı ürünler kadar etkilidir. Günde iki kez sadece birkaç dakika ayırarak cildinizin genç kalmasını sağlayabilirsiniz.

3 – Güneş Koruyucu Kullanın

Güneş ışınları cildinize ciddi zararlar verir. Cildin elastikiyetini azaltır, kolajeni parçalar ve cildin erken yaşlanmasına neden olur. Sadece güneşlenirken değil gün içerisinde de güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

4 – Sigara Alışkanlığınız Varsa Kurtulun

Sigaranın cilde büyük zararlar verdiği bilinen bir gerçek. Sigara kan dolaşımını engeller ve hücrelere zarar verir. Vücutta toksin oluşumuna sebep olur. Eğer cildinize iyi bakmak istiyorsanız bu alışkanlığınızdan kurtulmalısınız.

5 – Makyajınızı Temizlemeden Uyumayın

Uyumadan önce yüzünüzdeki makyajı temizlemezseniz bütün kir ve bakteriler ile uyumuş olursunuz. Bu durum da yüzünüzde akne, sivilce oluşumuna ve cildinizin daha erken yaşlanmasına neden olur. Uykusuzluktan ölseniz dahi makyajınızı muhakkak temizlemelisiniz.

6 – Cildinizi Nemlendirmeyi Unutmayın

Sağlıklı ve genç bir cilt için yapmanız kazanmanız gereken en önemli davranışlarından biri cildi nemlendirmek. Cildinizi kuru bırakırsanız bu durum yüzünüzde bir süre sonra çizgiler oluşmasına neden olur. Benim cildim zaten yağlı diye düşünmeyin. Eğer yağlı bir cilt yapısına sahipseniz cildinize uygun bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirmelisiniz.

7 – Sırt Üstü Uyuyun

Bu alışkanlığı kazanmak belki sizin için zor olabilir. Fakat yüz üstü uyuduğunuzda oluşan ince çizgiler bir süre sonra yüzünüzde belirgin kırışıklıklara dönüşüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz