Yeni Yılın İlk Gecesinde İzleyebileceğiniz 15 Yılbaşı Filmi

yılbaşı filmleri

Yeni yıla girmemize çok kısa bir zaman kaldı. 2019 yılını bazen güzel bazen üzücü bazense heyecan verici anılarla geride bıraktık artık ve yeni yılın çoşkusu yeni ümitler, yeni hedefler, yeni diyet planlarıyla ve getireceği güzel günlerle hepimizi dört bir tarafımızdan sardı.

Kimisi yılbaşını sokaklarda, caddelerde arkadaşlarıyla gezip dolaşarak kutlayacakken kimisi de evinde patlamış mısır ve tombala eşliğinde karşılayacak. İşte bu yazımız yılbaşına evinde girecek kişiler için. Şimdi cipsinizi, patlamış mısırınızı ve içeceğinizi alıp koltuğunuza kurulun. Çünkü yılbaşı konulu bu filmleri izlerken koltuğunuzdan bir an bile kalkmadan hepsini izlemek isteyeceksiniz.

15- Babam Söz Verdi (1996)

yılbaşı filmleri

Oyuncular: Arnold Schwarzenegger, Sinbad, Phil Hartman diğerlerini görmek için tıklayın.

Tür: Komedi, Aile IMDb: 5,6

Konusu: Howard Langston çok meşgul bir ticaret insanıdır. Öyle ki oğlunun karate kulübündeki kuşak takma törenini bile unutur ve gidemez. Bir şekilde kendisini oğluna affettirmek zorundadır. Oğlunun kendisinden isteği ise çok popüler olan “Turbo Man””dir. Bu istek Howard’a kolay gibi görünse bile işler gerçekte daha zordur ve Howard kendisini bir anda aynı amaca sahip başka bir baba ile yarış içinde bulur.

Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

14-Babalar Savaşıyor 2 (2017)

Oyuncular: Will Ferrell, Mark Wahlberg, Mel Gibson diğerlerini görmek için tıklayın.

Tür: Komedi IMDb: 6,0

Konusu: Baba ve üvey baba olan Brad ve Dusty ikilisi çocuklarıyla güzel bir yılbaşı geçirmek için bir araya gelirler. Dusty’nin maço babası ve Brad’in sevecen babası yılbaşını kaosa doğru sürekleyerek bu ikilinin işbirliğini test edecektir.

Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

13-Yeni Yıl (2004)

Oyuncular:Susan Sarandon, Paul Walker, Penelope Cruz diğer oyuncular için tıklayın.

Tür: Dram IMDb: 6,2

Konusu: 5 New Yorklu yılbaşı gecesinde ihtiyaçları olan mucizeyi aramak için bir araya gelirler. Gece boyunca bazılarının hayatları birbirleriyle kesişecektir.

Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

12- 34. Cadde’de Mucize (1994)

Oyuncular: Richard Attenborough, Elizabeth Perkins,Dylan McDermott diğer oyuuncular için tıklayın.

Tür: Aile, Fantastik IMDb: 6,5

Konusu: 1947 yapımı aynı adlı filmin yeniden çevriminde, Noel Baba’ya inancını yitirmiş küçük bir kızın yaşadığı ‘mucize’ anlatılıyor.

Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

11- Kutup Ekspresi (2004)

Oyuncular: Tom Hanks, Chris Coppola, Mcihael Jeter diğer oyuncular için tıklayın.

Tür: Animasyon, Macera, Komedi IMDb: 6,6

Konusu: Noel Baba’ya dair inancı kalmayan küçük bir çocuk bir trene binerek hiç bilmediği bir yere doğru yolculuğa çıkar. İçerisinde bir sürü mucize barındıran bu tren Noel Baba’nın ikamet ettiği Kuzey Kutbu’na doğru yol almaktadır.

Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

10- Disney’in Yeni Yıl Şarkısı (2009)

Oyuncular: Jim Carrey, Gary Oldman, Colin Firth diğer oyuncuları görmek için tıklayın.

Tür: Animasyon, Dram, Aile IMDb: 6,8

Konusu: Scroog82001)e, huysuz, geçimsiz ve inatçı bir yaşlı adamdır, onu mutlu etmek imkanızdır. Evdeki çalışanlarına bağırıp çağırmakta kendisini açısından bir sıkıntı yoktur. Scrooge’yi bir gün 3 melek ziyaret eder. Bu melekler onu geçmiş, bugün ve gelecekte bir yolculuğa çıkartartak değişmemesi halinde neler olacağını gösterirler. Yaptıklarının insanlara olan etkisini gören Scrooge daha iyi bir insan olmak için çabalamaya başlar.

Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

9- Tesadüf (2001)

yılbaşı film görsel

Oyuncular: John Cusack, Kate Beckinsale, Jeremy Pien diğer oyuncuları görmek için tıklayınız.

Tür: Komedi, Romantik IMDb: 6,9

Konusu: Sara ve Jonathan bir mağazada kalan son kaşmir eldiveni aynı anda satın almak isterken tanışırlar. Eldivenin kiminolacağına karar veremek için mağazadan çıktıktan sonra oturup konuşmaya başlarlar. Sıradan bir muhabbet gibi başlayan sohbet tüm gece sürer ve sonunda ayrılırlar. Birkaç yıl sonra tekrar karşılaşan bu ikili aşka insanlarla evlenmek üzeredirler.

Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

8-Tatil (2006)

yılbaşı filmleri görsel

Oyuncular: Jude Law, Cameron Diaz, Kate Winslet, diğer oyuncuları görmek için tıklayınız.

Tür: Komedi, Romantik IMDb: 6,9

Konusu: Iris Simpkins, Londra’da bir gazetecidir ve meslektaşı Jasper Bloom’a platonik bir aşk beslemektedir. Yeni yıl gelirken Jasper’ın başka bir meslektaşı ile evleneceği haberini alan Iris’in dünyası başına yıkılır. Iris, Los Angeles’ta yaşayan bir kadın olan Amanda ile internet siteleri sayesinde tanışır ve bu iki kadın hayatlarında farklılık yaratmak için evlerini takas etmeye karar verirler.

Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

7- Hediye Operasyonu ( 2011)

Oyuncular: James McAvoy, Jim Broadbent, Bill Nighy diğer oyuncuları görmek için tıklayın.

Tür: Animasyon, Macera, Komedi IMDb: 7,1

Konusu: Arthur efsanevi Noel Baba’nın en küçük oğludur ve Noel Baba’nın hediye dağıtma merkezi olan operasyon üssünde ekipteki herkes gibi canla başla çalışmaktadır. Fakat tıkır tıkır işleyen bu operasyon merkezinde hediyesini bekleyen yüz milyonlarca çocuk içinden bu sefer bir tanesini atlanır. Şimdi Arthur’un görevi Noel sabahından önce son hediyeyi sahibine ulaştırmaktır…

Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

6- Gremlinler (1984)

yılbaşı filmleri görsel

Oyuncular: Zach Galligan, Phoebe Cates, Hoyt Axton diğer oyuncuları görmek için tıklayın.

Tür: Komedi, Fantastik, Korku IMDb: 7,3

Konusu: Onu asla ıslatmayın,parlak ışıklardan uzak durun ve ne kadar ağlayıp yalvarsada onu asla gece yarısından sonra beslemeyin. Genç Billy Peltzer yeni sevimli hayvanını alırken bunları öğrenmişti. Fakat Billy umduğundan çok fazlasıyla karşılaşacaktı. Gremlins komik ve bir o kadar korkunç sahnelerle bizlerle.

Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

5- Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Oyuncular: Robert Downey Jr., Val Kilmer, Michelle Monaghan diğer oyuncuları görmek için tıklayın.

Tür: AKsiyon, Komedi, Suç IMDb: 7,5

Konusu: Asıl işi hırsızlık olan Harry, tesadüfler sonucu kendisini dedektif rolünü üstleneceği bir filmin oyuncu seçmelerinde bulur. Başarılı olmayı kafasına koyar ve bunun içinde gerçek bir dedektifle alıştırmalar yapar. Olaylara lise aşkı Harmony dahil olunca Harry artık Harmony’i etkilemek istemektedir.

Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

4- Çılgın Aile Yılbaşı Tatilinde (1989)

yılbaşı filmleri görsel

Oyuncular: Chevy Chase, Beverly D’Angelo, Juliette Lewis diğer oyuncuları görmek için tıklayınız.

Tür: Komedi IMDb: 7,6

Konusu: Şimdi Noel zamanı. Griswoldlar geleneksel aile kutlamaları için hazırlık yapıyorlar. Fakat Clark, karısı Ellen ve 2 çocukları için her şey o kadar da kolay değildir. Clark’in kötü şansı misafirleri ile devam etmektedir. Fakat yakında Noel’den kazançlı çıkacağına da inanmaktadır.

Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

3- Evde Tek Başına (1990)

Oyuncular: Macaulay Culkin, Joe PEsci, Daniel Stern diğer oyuncuları görmek için tıklayınız.

Tür: Komedi, Aile IMDb: 7,6

Konusu: Yeni yıl temalı filmlerin en çok bilineni bu filmdir. Kevin’in ailesi tatile çıkarken yanlışlıkla Kevin’i evde unuturlar, başta panikleyen Kevin çok geçmeden bunun tadını çıkarmaya başlar. Mahalledeki tüm evleri soyma niyetinde olan Harry ve Marv sıra Kevib’in evine geldiğinde işlerinin hiçte kolay olmayacağını anlarlar.

Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

2- Yılbaşı Hikayesi (1983)

yılbaşı filmleri görsel

Oyuncular: Peter Billingsley, Melinda Dillon, Darren McGavin diğer oyuncuları görmek için tıklayınız.

Tür: Komedi, Aile IMDb: 8,0

Konusu: 9 yaşındaki Ralphie’nin yılbaşı için babasından tek isteği bir oyuncak silahtır. Ama ailesi bu isteğine şiddetle karşı çıkar. Bir oyuncak silah olmak isteyen Ralphie her gün bu oyuncak için hayaller kurmaktadır.

Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

1- Şahane Hayat (1946)

şahane hayat görseli

Oyuncular: James Stewart, Donna Reed, diğer oyuncular için tıklayın.

Tür: Fantastik, Aile, Dram IMDb: 8,6

Konusu: Yılbaşı filmleri için bir başyapıt olan bu film iflas eden bir adamı konu alıyor. İflas ettiği için intihar etmek üzere olan george Bailet’in önünde birden bir melek belirir ve George’a eğer arkadaşları onunla tanışmasaydı nasıl bir hayat süreceklerini gösteren bir oyun oynar. George ne kadar çok insana yardım ettiğini anlar ve hatasının farkına varır.

Filmin fragmanı için tıklayın.

Sizler için hazırladığımız diğer film önerileri görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz